SHËRBIME MJEKËSORE
 1. DIAGNOSTIKË / CHECK UP
  • Konsulta / Vizita me mjekun specialist
   • Alergologji
   • Anesteziologji
   • Endokrinologji
   • Kardiologji
   • Kirurgji e Përgjithshme
   • Obstetrikë Gjinekologji
   • Okulistikë
   • Onkologji
   • Pneumologji
  • Analiza të përgjithshme
  • Ekografi
  • Imazheri: Grafi, Mamografi
 2. KIRURGJI E SPECIALIZUAR
  • Biopsitë incizionale dhe ekcizionale
  • Biopsia axilare e sentinelës me Patent blu
  • Fibradenomat, Kistet mamare
  • Rezeksionet sektoriale të gjirit me qëllim kurativ dhe diagnostik dhe rikonstruksioni kozmetik sipas Le jour apo Bennelli
  • Kirurgji Plastike
  • Mamektomitë e modifikuara Madden, Patey
  • Rikonstruksione të lehta me protezë në rastet e kancerit të gjirit
  • Ndërhyrje kirurgjikale në zona kanceroze të kancerit të lëkurës për biopsi në të gjitha pjesët e trupit, përfshirë mbulim defektesh me plastikë të lirë ose lembo
  • Ndërhyrje kirurgjikale për biopsi për kancerin e buzës
  • Kurazhe të lehta linfonodulare në rastet e metastazimit regjional të kancerit të lëkurës dhe buzës
  • Ndërhyrje kirurgjikale për biopsi i nishaneve dhe melanomave
  • Ndërhyrje kirurgjikale për biopsi i tumoreve të indeve të buta
  • Ndërhyrje kirurgjikale i tumoreve të testikujve për qëllim diagnostik
  • Biopsi të kolumuterit me pincë kirurgjikale dhe amputacion i qafës nga poshtë
 3. TRAJTIM KIMIOTERAPI
  • Kimioterapi për trajtimin e patologjive malinje
Skandal: Mjekėt pėr dy vite me radhė i japin ilaēet e gabuara
Mjekėt i rrezikuan seriozisht jetėn e Enver Fejzullahut, pasi nuk arritėn tė pėrcaktojnė diagnozėn e tij. Pėr dy vite me radhė ėshtė sorollatur nga mjekėt, nė Fier e Tiranė, por pėrgjigjet kanė qenė tė ndryshme. Fillimisht, pėr dy vite me radhė u mjekua pėr stomakun, pastaj pėr zemrėn, ftohje nė krahun e djathtė... e nė tė vėrtetė kishte ...

Kanceri i gjirit, Shqipėri 2012
Vjollca ėshtė 49 vjeē, ajo vjen nga qyteti i Gjirokastrės pėr t’u trajtuar me kimioterapi nė Spitalin Onkologjik nė Tiranė. Vjollca, nėnė e tre fėmijėve, e mėsoi dhjetorin e vitit qė shkoi se vuante nga kanceri i gjirit. Sigurisht, tronditja ishte e madhe, siē rrėfen ajo, por ishte gjithashtu njė moment pėr t’u treguar e fortė. "Pėrballesh me njė fakt qė thua,...

Silikoni kancerogjen? Shqiptarėt nė Alarm, Karaj: Jo vend pėr panik
Alarmi pėr silikonin kancerogjen ka tronditur edhe njė pjesė tė femrave shqiptare, qė kanė bėrė ndėrhyrje plastike. Kirurgu i njohur Agim Karaj, nė njė intervistė pėr “Shqiptarja.com” na thotė se deri mė tani nuk ėshtė vėrtetuar njė lidhje mes silikonit dhe kancerit dhe i qetėson tė gjithė femrat shqiptare me faktin se ky lloj materiali ...
LISTA E MJEKĖVE:

Prof Dr Agim Karaj
Kirurg, Onkolog

Dr Artan Bodeci
Kirurg, Onkolog

Dr Edmond Gashi
Kirurg, Onkolog

Dr Euglent Hoxha
Kirurg Onko-Gjinekolog, Gjinekologji

Dr Ilir Naqellari
Kirurg, Onkolog

Dr Greg Nacopoulos
Kirurg, Varicet me lazer

Dr Klaudia Karaj
Mjeke e Pėrgjithshme

Dr Dashamir Gjergji
Konsulta Endokrinologji

Dr Kleita Elezi
Alergologji

Dr Petrit Teferici
Kardiologji (konsulta)

Dr Daniela Teferici
Kardiologji (eko kardiake dhe konsulta)

Dr Alban Hatibi
Anestezist

Dr Anila Kristo
Kimioterapi

Dr Eglantina Hoxha
Obstretike

Dr Sotiraq Senjo
Onkolog Kimioterapeut

Dr Linda Hajderaj
Konsulence Shėrbim Paliativ

Prof Dr Edip Bezhani
Kirurgji Urologjike

Dr Vidi Demko
Imazheri, Ekografi

Konsulta me Prof Dr Agim Sallaku nė bashkėpunim me spitalin Hygeia pėr Radioterapi.

Konsulta me Prof Dr Giuseppe Pigliucci pėr trajtimin e tumoreve me Hipertermi nė kombinim me kimioterapi.

Datė 15/10/2012
Spitali AMAVITA tashmė ofron operacione tė kirurgjisė plastike me metoda bashkėkohore tė kyera nga kirurgu plasticien mė i mirė nė Athinė Dr. Gabriel Stratis dhe ekipi i tij.
 • Face Lift
 • Eyelid Surgery
 • Rhinoplasty
 • Breast Reduction-Breast Lift
 • Buttock Lift (New Method)
 • Otoplasty
 • Breast Augmentation
 • Botox
 • Rhinoplsty Revision
 • Gynekomastia
 • Abdominoplasty
 • Upper LimboLift
 • Lower Limbs Lift
 • Liposuction
Pėr mė tepėr informacion
pėr doktor Gabriel Stratis
klikoni nė adresėn web:
www.sgabriel.gr